Fryzury emo

Dla Emo wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie. Z ogromną dbałością więc o każdy szczegół dobierają właściwe ubrania Emo, poszukują odpowiednich butów, malują się w określony sposób. Aby podkreślić swój styl – styl Emo bardzo często wybierają też modne  i najbardziej odpowiednie dodatki Emo do swoich strojów.

Emo bardzo wiele czasu i uwagi poświęcają także temu jak się uczesać. Ich fryzury to przede wszystkim włosy proste. Mocno wycieniowane. Cechą charakterystyczną jest nie tylko ich kolor – zazwyczaj czarny. To co wyróżnia sposób uczesania Emo to także grzywka opadająca na jedno oko. Emo uwielbiają różne dodatki do swoich fryzur – takie jak ogromne spinki, kokardy lub inne tego typu widoczne ozdoby do włosów.

Są to zarówno fryzury długie, półdługie lub krótkie. To co charakteryzuje sposób uczesania Emo to także fakt, że zawsze są to włosy rozpuszczone. Emo nie plotą swoich włosów oraz ich nie spinają. Nie wiążą też końskich ogonów czy nie robią sobie koków.

Fryzura musi być przy tym zawsze bardzo staranna i wygładzona. Czasami zdarzają się też fryzury z kolorowymi pasemkami np. różowymi, białymi, niebieskimi, czerwonymi lub blond. Wszystko zależy od pomysłowości oraz odwagi Emo.

Fryzury Emo przeszły swoją pewną metamorfozę. Początkowo bazowały one przede wszystkim na fryzurach podobnych do tych, jakie nosili muzycy uprawiający muzykę pank. Obecnie wśród pomysłów na ułożenie fryzury Emo, niekiedy pojawiają się także fryzury lekko natapirowane. Są one inspirowane sposobem uczesania jednego z muzyków lubianych przez młodzież Emo – Roberta Shmita (The Cure). Druga inspiracja to z kolei przemiany „fryzurowe” Billa Kaulitz’a z niemieckiego młodzieżowego zespołu Tokio Hotel.