Stroje emo

Bycie Emo to dość trudny żywot pośród innych rówieśników. Emo zdają sobie z tego sprawę. Dlatego też starają się trzymać od rówieśników z daleka, na poboczu. Szukają też często wsparcia  w podobnych sobie. W określeniu kto jest Emo a kto nie , z pomocą przychodzi przede wszystkim sposób ubierania a także sposób malowania Emo.

Ubrania Emo posiadają pewne charakterystyczne elementy. Przede wszystkim są to stroje w kolorze czarnym. Koniecznym jest by posiadały one jakieś widoczne elementy w mocno rzucającej się barwie. Dziewczęta bardzo często chodzą w sukienkach lub w czarnych bądź wyblakłych spodniach „rurkach”.

Ciuchy Emo to także mocno dopasowane T-shirty – także w jednym kolorze z widocznymi nadrukami. Nadruki te to głównie nazwy zespołów lub pewne symbole charakterystyczne dla tej subkultury czyli czarne, białe lub różowe gwiazdki, czaszki lub serduszka. Ponadto stroje Emo to również bluzy – koniecznie z kapturem i koniecznie z wzorami takimi jak wymienione wcześniej motywy: serduszka, czaszki lub gwiazdki.

Ubrania Emo to również charakterystyczne obuwie. Są to najczęściej tenisówki materiałowe. Najlepiej mocno różowe. Warto podkreślić, że stroje noszą często ślady długiego użytkowania. Są więc przetarte i stare. Dość często ich kolor jest już mocno wyblakły.

Innym ważnym motywem strojów Emo są czarno – białe paski lub szachownice.

Dziewczęta bardzo często ubierają się też w krótkie – do kolan – spódniczki w stylu gotyckim czyli mocno rozkloszowane, białe lub czarne, wykonane z koronki lub sztywniejszego materiału. Ważnym elementem strojów są dodatki Emo.